DZIEŃ ZIEMI - 22 KWIETNIA

Dzień dobry!
To my Przyjaciele Ziemi. Wiemy, że nasza planeta jest naszym najcenniejszym dobrem.
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi – to wyjątkowe święto.

Z roku na rok stan naszej planety ulega pogorszeniu a Wyspa Śmieci na Oceanie Spokojnym jest kilkukrotnie większa od Polski. Jeśli jest dla nas jakaś nadzieja, są nią najmłodsi członkowie społeczeństwa, dlatego warto zainteresować ich świętowaniem Dnia Ziemi.Zapraszam Was na obchody Dnia Ziemi, największego na świecie ekologicznego święta. Dzień Ziemi ma na celu promować proekologiczne postawy i skłonić do refleksji na temat stanu naszej planety.

Przyjaciele Ziemi, już dziś możecie podjąć kroki aby ratować świat:                                                                                                                                                                                                 

  • Segreguj śmieci. 
  • Plastikowe butelki zamień na wielorazowe.   
  • Idź na zakupy z własną torbą i z własnym pojemnikiem.   
  • Kupuj świadomie – rozmiary i możliwości Ziemi są ograniczone. Każdy nasz zakup, tym bardziej ten bezsensowny, szkodzi planecie. Przecież gdzieś te zużyte rzeczy trzeba gromadzić. Róbmy zakupy  odpowiedzialnie, wybierajmy tylko potrzebne towary.   
  • Nie marnuj żywności – 1/4 naszego jedzenia trafia na wysypisko śmieci. Nie karm kosza na śmieci, planuj racjonalnie zakupy.   
  • Naprawiaj zamiast wyrzucać.
  • Zastąp chemiczne środki własnymi przygotowanymi produktami. Skorzystaj z octu, sody oczyszczonej i cytryny.
  • Poproście bliskich by zostawić samochód w garażu – skorzystaj z roweru lub komunikacji miejskiej, idź pieszo.

W tym dniu nie możemy się spotkać w przedszkolu by wspólnie uczestniczyć w tych obchodach, ale również przez działania w domu możecie pokazać, że dobro Ziemi jest naszym wspólnym celem.