Nauka pierwszej pomocy w formie zabawy 🚑- Grupa Integracyjna Starszaki

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna i nie mamy do tego żadnych wątpliwości. Istotne jest to by już najmłodsi nabywali praktycznych umiejętności i oswajali się z ideą pomagania.

Każde dziecko pod wpływem różnych bajek i przygód super bohaterów marzy, aby zostać jednym z nich. Nic tak nie napawa dziecka dumą, jak posiadanie własnej super mocy, którą może być właśnie umiejętność ratowania drugiego człowieka. Przedszkolaki bardzo fajnym sposobem utrwaliły wiedzę z zakresu udzielenia pierwszej pomocy poprzez zabawę i odgrywanie różnych tematycznych scenek. Dzieci do tego wykorzystały Pluszaka , żeby było zabawniej. Starszaki z entuzjazmem i odwagą podeszli do tematu ratowania człowieka.