📌Zdalne nauczanie - grupa pszczółki i terapeutyczna❗

Edukacja polonistyczna:

Zadanie- dokarmianie – poznawanie zasad dokarmiania zwierząt zimą. Cel: rozwijanie mowy, poznawanie zawodu leśniczego.

Dokarmianie ptaków- film

Pytania po obejrzeniu filmu edukacyjnego:

- czym można dokarmiać ptaki?

- czym nie można dokarmiać ptaków?

1. List od leśniczego- zasady dokarmiania zwierząt

Drogie przedszkolaki!!

W lesie zapanowała sroga zima. Śnieg zupełnie przykrył ziemie, a to oznacza, że nadszedł czas na intensywne dokarmianie zwierząt. Zanim spadł śnieg, starałem się nie dokarmiać zwierząt, bo pierwszą ważna zasadą jest to, że do czasu ostrej zimy zwierzęta muszą sobie radzić same.

Uzupełniłem paśniki belkami siana. Sarny, jelenie i łosie lubią tutaj zaglądać. Pod paśnikiem wysypałem buraki i marchew. Na pewno zwierzęta ucieszą takie przekąski. Dzięki temu nie zniszczą rolnikom pól uprawnych, nie będą tak często wychodzić na drogę i nie będą wędrować do miast w poszukiwaniu pożywienia. To bardzo ważne. Miasto to dla zwierząt niebezpieczna przestrzeń.

Wyczyściłem także karmnik, która systematycznie odwiedzają ptaki. Zawiesiłem też kartkę ,, Zakaz karmienia ptaków chlebem”. Niektórzy wciąż popełniają ten błąd i próbują karmić ptaki chlebem, który im szkodzi. Jeśli w tym roku przygotujecie karmniki, pamiętajcie, proszę by zawsze je uzupełniać. Jeśli ptaki nauczą się, że w tym miejscu czeka na nie jedzenie, będą tam przylatywać codziennie. Dobrą przekąską są jak zawsze zboża, suszone owoce, orzechy i tłuszcz, np. ziarna słonecznika lub smalec.Karmiąc ptaki, unikajmy podawania im soli, solonych przekąsek. Natomiast zwierzętom leśnym sól jest potrzebna. Dozowana jest w formie lizawek. Sól jest ustawiana na pniach drzew. Padający deszcz rozpuszcza ją i powoduje, że ścieka po pniu. Pień jest oblizywany przez zwierzęta zgodnie z ich potrzebami.

Rozmowa kierowana na podstawie listu:

- Kim jest leśniczy?

- Kiedy zaczynamy dokarmiać ptaki i leśne zwierzęta?

- Co można a czego nie można dawać ptakom?

- Jak wygląda i gdzie wieszamy karmnik?

Karta pracy 12.01.2022

Zajęcia ruchowe

Cel: rozwijanie sprawności fizycznej

- ćwiczenia ramion: Prasujemy ubrania. Dzieci naśladują prasowania żelazkiem, naprzemienne prawą ręką i lewą ręką.-ćwiczenia dużych grup mięśniowych: zakładamy ubrania, dzieci naśladują wkładanie poszczególnych części garderoby. -ćwiczenia tułowia: prosimy do tańca. Dzieci proszą do tańca osobę z rodziny, kłaniając się jej. - ćwiczenia pamięci ruchowej: przeglądamy się w lustrze. Dziecko naśladuje czynności wykonywane np. przez rodzica - ćwiczenia nóg: idziemy na boisko. Dzieci maszerują po pokoju.

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (karta pracy 12.01.2022.jpg)karta pracy 12.01.2022.jpg 84 kB
Pobierz plik (ptaki- karta pracy 12.,01.2022.jpg)ptaki- karta pracy 12.,01.2022.jpg 153 kB