Informacja dotycząca czasowego ograniczenia funkcjonowania

Informacja  dotycząca czasowego  ograniczenia funkcjonowania przedszkoli :

Niepublicznego Przedszkola Integracyjno-Terapeutycznego „Akademia Malucha”

Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego   „Eksperymentarium Malucha”

w związku  z   zapobieganiem, przeciwdziałaniem  i zwalczaniem COVID – 19

Zgodnie  z  informacją przekazaną   dnia 16.03.2020 na temat pracy nauczyciela  z uczniem  aktualizujemy informację  w jaki sposób będzie  się odbywała praca zdalna  między nauczycielem, a dzieckiem  w  zakresie realizacji podstawy programowej .

Z dniem  25 marca 2020r. wejdzie w życie rozporządzenie MEN  regulujące  nauczanie zdalne. Od tego momentu  nauczyciele będą zobowiązani realizować podstawę programową. Przedszkola mają być zamknięte do 10 kwietnia 2020.

Nauczyciel  w sposób systematyczny ( codziennie)   przygotowuje i  przekazuje  materiały do pracy z dziećmi. Materiał zostaje w pierwszej kolejności przekazany do akceptacji dyrektora drogą elektroniczną, a następnie do nauczycieli umieszczających  materiały na stronie internetowej przedszkola.

Specjalista  przekazuje dwa razy w tygodniu  tj. poniedziałek i czwartek  najpóźniej do godziny 9.30 materiały   do pracy z dziećmi jak również poradnictwo  dla rodzica w zakresie zajęć specjalistycznych i terapeutycznych. Przekaz informacji odbywa się:  drogą elektroniczną do dyrektora przedszkola , a następnie do nauczycieli  umieszczających materiały na stronie internetowej przedszkola.

Podstawa prawna  : Rozporządzenie Ministra Edukacji  Narodowej  z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem , przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ( Dziennik Ustaw  z dnia 20 marca 2020 r., poz. 493)

Rodzica /opiekuna prawnego  proszę  o przesłanie zwrotnej deklaracji o realizacji przez dziecko zadań  w zakresie podstawy programowej lub  terapii . Deklaracja jest  zamieszczona na stronie internetowej przedszkola.

Proszę o pilne przesłanie wypełnionej deklaracji na e- maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WZÓR DEKLARACJI

DEKLARACJA  RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO

Ja niżej podpisana/ny zobowiązuję  się do realizacji wyznaczonych zadań w zakresie realizacji podstawy programowej oraz realizacji zadań  specjalistycznych i terapeutycznych  mojego dziecka ……………………………………………………………………………………   na podstawie   przekazanych  materiałów przez   nauczycieli lub specjalistów.

……………………………………………………………………………………

(czytelny podpis rodzica /opiekuna prawnego)