Nauczanie zdalne - grupa Biedronki 🐞

Temat: Malowane wiosenne kwiaty.

Ćwiczenia poranne:

https://www.youtube.com/watch?v=0PrpZBCuCKo

  1. Zabawa ruchowa na powitanie – Witamy wiosenkę. Zabawa ćwicząca spostrzeganie – Ence -pence. Zabawa guzikami.
  2. Układanie chodniczka w kolorach kojarzących się z wiosną. Cele: usprawnianie umiejętności liczenia, doliczanie do podanej liczby i odliczanie od podanej liczby (o jeden element więcej lub o jeden element mniej). Eksperymenty plastyczne: Jak powstają kolory wiosny?

Kolorowanie rysunku krokusów na fioletowo-3 – latki./Rysowanie po szarych liniach konturów krokusów, kolorowanie jednego rysunku na fioletowo.-4 -latki.

III. Zabawa słowami Dokończ słowo. Zabawa ruchowa Wiosenna powódź.

Zabawa Ence – pence

Dziecko trzyma w dłoni mały przedmiot np. piórko, monetę. Dłonie schowane są za plecami. Dziecko wypowiada słowa Ence- pence w której ręce? I pokazuje zaciśnięte pięści. Druga osoba wskazuje na wybraną dłoń. Jeśli trafi – zamieniają się.

Eksperyment z kolorami

https://www.youtube.com/watch?v=pY3pT1dU_sQ

Układanie chodniczka:

Rodzic układa kolorowe patyczki, wzory do powtórzenia przez dziecko. Głośno nazywa, liczy i układa patyczki w danym kolorze, np. po dwa, po trzy, po cztery, w kolorach: zielonym, żółtym, niebieskim, czerwonym. Dzieci samodzielnie układają barwne chodniczki według wzoru.

Dokończ słowo:

Dzieci mówią całe słowo związane z wiosną, które z rytmicznym podziałem (na sylaby ) powiedział rodzic. Np. wio-sna, kro- ku- sy, bo- cian.